Haber

Adalet Bakanlığı’ndan ‘Vural Avar’ açıklaması

Adalet Bakanlığı, hükümlü Vural Avar’ın ceza infaz kurumunda yaşamını yitirmesinin ardından bazı basın organlarında yayınlanan özel af yetkisine başvurmadığı haberine ilişkin açıklama yaptı.

Hükümlü Vural Avar’ın ceza infaz kurumunda yaşamını yitirmesinin ardından bazı basın ve yayın kuruluşlarında yer alan, Cumhurbaşkanı tarafından kendisine tanınan özel affa başvurmadığı haberine ilişkin Adalet Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın-yayın kuruluşlarında ve sosyal medya platformlarında yayınlanan ‘Hükümlü Vural Avar, cumhurbaşkanı tarafından kendisine tanınan özel affa daha önce başvurmamış’ şeklinde çıkan haberler hakkında kamuoyuna bilgi vermek amacıyla basın açıklaması yapma ihtiyacı doğmuştur. ceza infaz kurumunda vefat etmiştir’. Hükümlü Vural Avar, 16.12.2022 tarihli dilekçesi ile Anayasa’nın 104. maddesinden faydalanmak istemiş ve bu dilekçesi hemen işleme konulmuştur.Konuşmaya konu olan dilekçe ve bu dilekçenin teslim tutanağı da belgede mevcuttur, bunun dışındaki tezler asılsızdır – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu