Haber

Van’da ağlatan doğum günü sürprizi

VAN’ın Erciş ilçesine bağlı Hacıkaş İlçesi kırsalındaki Süleyman Mezrası’nda oturan 1. sınıf öğrencisi Nisanur Nama (7), ilk kez doğum gününü kutladı. Sınıfa palyaço ve pastayla giren Mahalle Gençleri ve Spor Müdürlüğe bağlı Gençlik Merkezi gönüllüleri Nisanur’u büyük sevince boğdu. Dans edip eğlenen Nisanur mutluluktan ağladı.

Erciş’e yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Süleyman mezrasında yaşayan Nisanur ve sınıf arkadaşları, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi Müdürü Osman Pekür’ün yaptığı araştırma sonucunda unutulmaz bir gün yaşadı. Babası güvenlik görevlisi olan Nisanur’un doğum gününün yaklaştığını ve şimdiye kadar hiç kutlamadığını öğrenen Pekür, bu durumu Kaymakam ve Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Mehmetbeyoğlu’na anlattı. Bunun üzerine hızla hazırlıklar başladı. Belediye ve Gençlik Merkezi gönüllüleri sürprizlerini hazırlarken Nisanur ve arkadaşlarına okula müfettişlerin geleceği ve buna hazırlıklı olmaları gerektiği söylendi.

Nisanur’un doğum gününde gönüllüler sınıfa bir palyaço ve doğum günü pastasıyla girdiler. Çalınan doğum günü şarkısında kendi adını duyan Nisanur büyük mutluluk yaşadı. Nisanur Nama, kendisine ilk kez aldığı doğum günü pastasını gönüllülerle birlikte kesti. Kaymakam ve Belediye Başkanı Mehmetbeyoğlu’nun kendisi ve arkadaşları için gönderdiği ikramları alan Nisanur, yaşadığı memnuniyeti gözyaşları içinde dile getirmeye çalıştı. Görüntülü olarak aradığı partiye Kaymakam Mehmetbeyoğlu da cep telefonuyla katıldı. Nisanur’un doğum gününü kutlayan Mehmetbeyoğlu, minik öğrencilere başarılar diledi.

Nisanur Nama’nın dedesi İzzet Kılıç, torununun birinci yaş gününü kutladığını belirterek yetkililere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu