Haber

Ege Üniversitesi’nde Cumhuriyet resepsiyonu düzenlendi

Ege Üniversitesi (AB), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon düzenledi.

Rektörlük binası bahçesinde düzenlenen resepsiyonda konuşan AB Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Selanikli olduğunu ve Atatürk’ün hemşehrisi olduğunu belirterek, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutladı.

Budak, üniversitelerinin çok değerli bilimsel başarılara imza attığını vurgulayarak şunları söyledi:

“3 yıldır TÜBİTAK’ta birinci olan, öğrencileri TÜBİTAK’ta birinci olan, uluslararası fon alan Türkiye’de ilk olan, tam akreditasyon alan uluslararası bir üniversite inşa ettik. Bunu birlikte yaptık. Güzel bir şey. Bunu başardık, Cumhuriyetimizin 100. yılını başımız dik, gururla kutluyoruz. İhtiyacımız olan şey, “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, çalışmak, çalışmak, çalışmaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna paralel olarak ülkemizi daha güçlü bir geleceğe hazırlamak için elimizden geleni yapacağız.”

Resepsiyonda öğretim üyelerine “Cumhuriyet’in 100. Yılı Bilim Ödülleri” plaketleri verildi.

AB Konservatuarı’nın hazırladığı “Sarı Zeybek” gösterisinin sergilendiği resepsiyonda katılımcılar, Türk bayraklarıyla “100. Yıl Marşı”nı seslendirdi.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Samig Sadıkhov ve Azerbaycan Devlet Ziraat Üniversitesi Rektörü Zafer Kurbanov’un katıldığı etkinlik, AB Konservatuarı’nın “Atatürk’ün En Sevdiği Şarkılar” konseriyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu